Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – sortery i przeplatanki

Kupno zabawki edukacyjnej dla rocznego dziecka to może być wyzwanie. Taki maluch jest na etapie intensywnego rozwoju – jest ciekawy  świata, cały czas włącznie z jego smakiem, objawia też swoje umiejętności jaki mały destruktor. To wszystko sprawia, że zabawka na roczek musi być nie tylko bogata w treści edukacyjne które wciągną umysł dziecka ale i muszą wykazać się ogromną trwałością, elementami nie do oderwania oraz zaokrąglonymi kształtami. Przechodzimy do przeglądu.

Sortery dla dzieci

Sortery dziecięce to klasyk i jednocześnie bardzo lubiana zabawka przez wiele dzieciaków na pewnym etapie życia. Zasadniczo, chodzi o dopasowanie klocka do otworu- dla nas łatwizna, dla maluszka wyrasta to do rangi zagadki logicznej. Ponadto jest zabawka wszechstronna – klocki do dopasowywania mogą stanowić zabawkę samą w sobie, a pojemniczek do wrzucania różności też zawsze się przyda. Dostępne są sortery dla niemowląt wykonane z drewna jak i z plastiku, w tym te plastikowe często bywają grające, mówiące i śpiewające – z jednej strony jest to fajne, z drugiej strony bywa to męczące dla słuchaczy, więc zaprezentujemy tego typu zabawki dla rocznego dziecka które NIE śpiewają 😉 Poniżej przedstawiony sorter dla dziecka, to najprostszy z możliwych model wykonany z drewna. Jest bardzo ładnie wykonany i ma piękne kolory.

Tutaj przypada po jednym kształcie na ściankę. Bardzo fajny jest też sorter dla dziecka, gdzie klocki wrzuca się tylko od góry. Wcale nie ułatwia mu to zadania. Co jest jeszcze ogromną zaletą sorterów? Pomagają poznawać nowe kolory i kształty. 

Szukacie sortera dla chłopca, miłośnika samochodów? Znajdzie się i coś dla Was! Klocki-autka będą stanowić osobne zabawki.Szukacie czegoś bardziej skomplikowanego? Spokojnie, znajdziecie 🙂 W tym sorterze, jest aż 12 kształtów do rozróżnienia.

Przeplatanki czyli pętle motoryczne

Przygodę z pętlami motorycznymi mogą zacząć dzieciaki w wieku już od roczku, ale będzie to zabawka na długo –  przesuwanie koralików po drucikach ma w sobie coś, co przyciąga i starsze dzieciaki, a i dorosły czasem sobie je poprzerzuca, gdy nie widzi nikt 😉 Ta zabawka nie tylko uczy kolorów ale przede wszystkim wspaniale rozwija motorykę: maluch w czasie zabawy ćwiczy sprawność dłoni i paluszków. Jak zobaczycie w przypadku pętli motorycznej prezentowanej poniżej koraliki są różnych kształtów

Takie przeplatanki czasami są elementem kostek edukacyjnych które również są godną polecenia zabawką dla dzieci od 1 roku życia. Z każdej strony kostki edukacyjnej na dziecko czeka inna zabawka. To zabawka która posłuży dziecku na dłużej!

Przeplatanki dla dzieci przybierają ciekawe formy – co powiecie na robaczki i gąsienice? Warto zwrócić uwagę, ze zabawka ma formę listka z dziurkami, przez które mogą przechodzić koraliki.

Ulegliście magii przeplatanki?  My tak. W obecnym zalewie elektronicznych zabawek przyciągają swoją prostotą, a walor edukacyjny mają ogromny. Są to godne polecenia zabawki dla rocznego zdjęcia i starsze.

Gdy dziecko boi się ciemności

Strach przed ciemnością –  jeżeli istnieje jakiś ranking dziecięcych strachów to strach przed ciemnością zdecydowanie lokuje się na podium.  Jak tłumaczą psycholodzy, lęk przed ciemnością jest naturalny, po prostu występuje na pewnym etapie rozwoju. Jak z nim walczyć? Odpowiedź nie jest prosta ponieważ każde dziecko jest inne. Pewne jest, że nie wolno dziecka zmuszać do […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Prezent dla chłopca na Mikołaja lub pod choinkę – Warsztaty majsterkowicza

Grudzień to czas kiedy dzieciaki mogą się obłowić. Wyczekują Mikołaja, a chwilę później zaglądają co takiego czeka na nie pod choinką. Można się z tym nie zgadzać, można się buntować ale prawda jest taka, że większość z nas i tak machnie ręką i da się ponieść grudniowemu, zakupowemu szaleństwu –  w końcu raz się żyje, […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Edukacyjne zabawki dla niemowląt – jakie wybrać

Maluchy są  cudowne i rosną tak szybko. To oczywiste, że chce się im zapewnić wszystko co najlepsze. Najlepsze oznacza bezpieczne i wspierające rozwój malucha. Co kupić dla niemowlaka? Na jakie zabawki edukacyjne dla niemowląt należy wziąć pod uwagę? Edukacyjne maty dla niemowląt Edukacyjne maty dla niemowląt to jedne z najczęściej kupowanych produktów, gdy na świecie […]

Możliwość komentowania została wyłączona.