Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Zabawki edukacyjne dla dzieci – interaktywne i inteligentne: Magic JINN

Technika pędzi do przodu. Pędzi, gna i galopuje. Wszelakie innowacje nie omijają branży dziecięcej – pojawia się coraz więcej zabawek interaktywnych, reagujących już nie tylko na sam dotyk, ale i na komendy wydawane słownie. Inteligentne zabawki naprawdę potrafią zadziwić. Coraz więcej zabawek łączy się z aplikacjami na smartfony. Czy jest to dobre, czy jest potrzebne? Jest to kwestia subiektywna, którą pozostawiamy Wam. Poniżej zaprezentujemy inteligentne zabawki edukacyjne które naszym zdaniem są warte polecenia.

Magic JINN zwierzęta

Naszym numerem 1, w tej klasyfikacji będzie Magic JINN od firmy Dumel Discovery, we wszystkich jego odsłonach. Ni to kot, ni to pokemon, plastikowy stworek – co w nim jest takiego niezwykłego? To, że Jinn rozumie ludzką mowę 🙂 i chętnie pobawi się z Tobą w zgadywanki. Jinn dostępny jest w 3 wersjach, najpopularniejszą jest Magic Jinn zwierzęta

Jak działa? Pomyśl sobie o jakimś zwierzaku- nie mów Magic Jinnowi o jakim! Jinn postara się zgadnąć. Będzie dopytywał np. „Czy to zwierzę można wziąć na ręce?”, „Czy to zwierzę jest większe niż kuchenka mikrofalowa?” – na pytania należy odpowiadać:

-tak

-nie

-nie wiem

-to zależy

Jinn rozumie te odpowiedzi i na ich podstawie, niemal zawsze zgaduje co to za zwierzątko – a bazę zwierzaków ma szeroką. Zadziwił mnie, gdy zapytał czy chodzi mi o Krokodyla Różańcowego.

Ten Magic Jinn sugerowany jest dla dzieci w wieku od 4 lat , ale nie obawiajcie się go sprezentować dzieciakom starszym, nawet 8 latkom… a myślę, że i sami też pogracie. Raz zdarzyło mi się obserwować wybuch furii u 4 latka, wrzeszczącego do Jinna „Kot, to jest kot!! KOOOT!!” – niektórym maluchom brak jest cierpliwości i nie rozumieją intencji tej zabawy. Jaką wartość edukacyjną ma Magic Jinn? Trzeba się naprawdę zastanowić aby odpowiedzieć na jego pytania, skupić się, przywołać w umyśle obraz tego zwierzaka. Ćwiczy pamięć, koncentrację, myślenie logiczne a to w trakcie pysznej zabawy! Jako zabawka edukacyjna dla dziecka spisuje się wyśmienicie.

Magic Jinn zgaduje przedmioty

Jinn występuje w kilku odmianach. Powyżej omówiliśmy Jinna zgadującego zwierzątka. Występuje też JINN zgadujacy przedmioty. Występuje w niebieskim kolorku dla odróżnienia od „braci”.Magic Jinny gdy tylko się pojawiły zyskały sobie olbrzymią popularność, czemu się wcale nie dziwimy. Zaowocowało to powstaniem kolejnego rodzaju tej inteligentnej zabawki interaktywnej a mianowicie Super Jinna. Co w nim takiego super, oprócz tego, że jest fantastyczną zabawką edukacyjną, jak pozostałe Jinny?

Super Jinn –  zgaduje w 5 kategoriach

Czytający w myślach Super Magic Jinn zgaduje w aż 5 kategoriach: owoce i warzywa,ubrania, instrumenty muzyczne, sport, zawody. Jest bardzo dociekliwy i bardzo mądry, przekonacie się też, że ma również poczucie humoru.

Takie madre, inteligentne zabawki edukacyjne stanowią wyzwanie. Zadziwią was jak mają obszerną bazy wiedzy! A to niby taki niepozorny, mały a la pokemon. Kto od czasu do czasu przeglada tego bloga, ten wie, że raczej skłaniamy się ku zabawkom z surowców ekologicznych. Lubimy drewno etc. W tym wypadku plastik nas nie razi – ta zabawka jest genialna!

Znacie Jinna? Mieliście z nim już do czynienia?

Rozwijające zabawki dla 5 latka

Nie będzie wielkim odkryciem jeżeli powiemy, że dzieciaki różnią się między sobą. Rozmawiając przykładowo z dzieciakami w wieku 5 lat napotkasz zarówno małego profesorka, który od niechcenia rzuci Ci, że chyba właśnie ma kryzys egzystencjonalny(autentyk!) jak i urokliwego człowieczka który na razie fascynuje się głównie pluszowym misiem. Jak by nie było, 5-cio latek ma za pasem […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Prezent na roczek do 100 złotych

Do dziecka z pustą ręką się nie idzie. Przynajmniej tak mówi stare, ludowe porzekadło. Wybierając się z wizytą radzono aby chociaż cukier przynieść, co miało „osłodzić’ dziecku życie. Te czasy minęły, ale wybierając się do rocznego dziecka z wizytą lub na pierwsze urodzinki, czyli na roczek, możecie stanąć przed nie lada zagwozdką. Tym bardziej, jeżeli […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Zabawki edukacyjne do zabawy w lekarza

Dzieciaki uwielbiają się bawić w odgrywanie ról. To taki mały, aczkolwiek bardzo wartościowy trening tego jak należy zachowywać się w dorosłym życiu. Do jednej z najpopularniejszych takich zabaw można zaliczyć zabawę w lekarza. Dzieciaki uwielbiają wcielać się w rolę lekarzy i pacjentów. Dlaczego zabawa w doktora może być tak pouczająca dla dzieci? Mały lekarz – […]

Możliwość komentowania została wyłączona.