Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Zabawki do nawlekania czyli nawlekanki – dlaczego warto?

Małe rączki są niezdarne. Małe rączki uczą się i trenują, a przy okazji pomagają dziecku poznawać świat. Nawlekanie koralików –  czynność dla nas raczej prosta. A dla dziecka? Wyzwanie. Wyzwanie, a także okazja do skupienia się i do bardzo wartościowego treningu manualnego! Nawlekanie oraz sznurowanie to genialny trening sprawności motorycznej dziecka. Dzięki temu rączki dziecka będą coraz sprawniejsze, co zaprocentuje w przyszłości, nawet jeżeli chodzi o naukę pisania, bo okazuje się, że prawidłowe trzymanie długopisy lub ołówka to też jest sztuka. Tym bardziej w czasach gdzie prym wiodą smartfony i tablety, które przyciągają dzieci zabawki motoryczne zyskują coraz ważniejszą rolę. Dodatkowym bonusem jest trening cierpliwości, a większość rodziców zapewne przytaknie, że na to jest zapotrzebowanie 😉 Nawlekanie koralików większości rodziców kojarzy się z zabawkami dla dziewczynek i wzdrygają się na myśl, chłopiec ma się czymś takim bawić. Tymczasem sznurowanie i nawlekanie to zabawa dla wszystkich, bez względu na płeć.

Zabawki do nawlekania dla dwulatka

Kiedy zacząć zabawę w nawlekanie? Można spróbować takiej zabawy już z dzieckiem w wieku 2 lat. Oczywiście należy zwrócić uwagę aby elementy zabawki do nawlekania dla dwulatka były odpowiednio duże. Chodzi tutaj zarówno o względy bezpieczeństwa, aby maluch nie połknął koralika, jak i o dostosowanie zabawki do umiejętności początkującego. Warto aby otworek był na tyle duży, a sznureczek na tyle gruby aby dziecko po kilku próbach było sobie z tym poradzić samo i aby się nie zniechęciło. Wybuch radości ze strony rodzica gdy malcowi się uda, jest bardzo wskazany 🙂 Jako, że pewnie zdarzy się tak, że dziecko będzie chciało posmakować klocków czy koralików, sprawdźcie czy zabawka jest atestowana i czy pokryta jest bezpieczną farbą.

Dla takich maluchów doskonale spisze się taka prosta drewniana nawlekanka

nawlekanka dla dziecka

Miłe dla oka kolory i stosunkowo duże elementy wyglądają bardzo zachęcająco, do tego jakość jest godna polecenia. Gdy jednak szukacie czegoś bardziej złożonego, polecamy nawlekanki o bardziej złożonych kształtach. W tej nawlekance dziecko nawleka klocki o różnych kształtach:

klocki do nawlekania

Przyjrzyjcie się uważniej sznurkowi, widzicie przeguby? Są to bezpieczne, plastikowe łączniki które zabezpieczają, na wypadek owinięcia się sznurkiem. Sznurek rozepnie się w momencie pociągnięcia! Bardzo dobrze pomyślane. Tego typu nawlekanka dla dzieci dostępna jest również w innym wzorze. Powyżej maluchy nawlekają przedmioty kojarzące się z ogrodem, jest dostępna również analogiczna nawlekanka ze zwierzątkami. A wiecie co jest bardzo fajnym aspektem?Te klocki do nawlekania są na tyle duże i na tyle stabilne, że doskonale sprawdzą się po prostu jako figurki do zabawy. Drewniane zabawki kreatywne są wszechstronne, po prostu.

Duże koraliki do nawlekania dla dzieci

Kolorowe nawlekanki to nie tylko trening rączek i koncentracji, ale też mogą sprzyjać nauce kolorów oraz kształtów, wystarczy odpowiednio poprowadzić zabawę z dzieckiem”A może teraz zielony?” Zabawa w nawlekanie, mimo że tak prosta niesie ogromny pakiet korzyści ze sobą. Bardzo dobrej jakości są te bardzo duże koraliki do nawlekania :

koraliki do nawlekania

Koraliki do nauki alfabetu?

Trening mięśni ręki przy nawlekaniu można również połączyć z nauką alfabetu jak i ze składaniem literek w słowa, a słów w zdania. Nawlekanie literek to propozycja dla nieco starszych dzieciaków. Nawlekanie koralików z literkami tak aby ułożyć swoje imię, imię koleżanki lub przekazać wiadomość to może być niesamowita frajda.

koraliki do nawlekania

Koraliki z literkami dostępne są też w wersji kolorowej

kolorowe koraliki do nawlekania

Zauważyliście coś? Zaprezentowane przez nas zabawki edukacyjne do nawlekania to zabawki drewniane. Jest to bardzo ważne- drewno to nie tylko materiał trwały ale i biodegradowalny. Owszem, znajdziecie koraliki z plastiku, ale nie dość, że nieprzyjazne dla środowiska to nie są one tak trwałe jak koraliki z drewna czy klocki z drewna.

Osoby pracujące z dziećmi i pedagodzy biją na alarm, że spada manualna sprawność dzieci. Owszem, może zadziwiać że maluchy tak świetnie obsługują smartfony, ale przesuwanie palcem po ekranie nijak ma się do treningu sprawności manualnej. Maluchy które mało ćwiczą rączkami, mało rysują mają problemy by prawidłowo schwycić długopis. Zabawki motoryczne zdecydowanie pomogą się rozwijać.

A wy jak tam, nawlekacie? Czy dopiero planujecie zacząć?

Zabawa w sklep! Odgrywanie ról dla dzieci

Gdy dzieciaki wchodzą w pewien etap rozwoju, nie ma dla nich lepszej zabawy niż naśladowanie dorosłych 🙂 Maluch rwie się do żelazka? Nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, ale widział wcześniej jak tata prasuje koszulę i on też chce. Mama odkurzała? Dziecię też chce odkurzać, i nie zraża się nawet tym, że póki co rura […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Prezent na roczek do 100 złotych

Do dziecka z pustą ręką się nie idzie. Przynajmniej tak mówi stare, ludowe porzekadło. Wybierając się z wizytą radzono aby chociaż cukier przynieść, co miało „osłodzić’ dziecku życie. Te czasy minęły, ale wybierając się do rocznego dziecka z wizytą lub na pierwsze urodzinki, czyli na roczek, możecie stanąć przed nie lada zagwozdką. Tym bardziej, jeżeli […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Prezent na urodziny dla 10 latki

Wydawać by się mogło, że po niezliczonej ilości dziecięcych imprez i urodzin jakie się do tej pory obskoczyło, człowiek jest zaprawiony w bojach jeżeli chodzi o organizowanie prezentów dla małych solenizantów. Wtem potencjalni solenizanci zbliżają się do magicznej granicy 10 lat i pojawia się pytanie – co kupić dziesięciolatce? Czyli wkrótce aspirującej nastolatce? Prezent na […]

Możliwość komentowania została wyłączona.