Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Termobutelki dla dzieci, nie tylko na podróż z dzieckiem

Nie tak dawno, przedstawialiśmy kubki termiczne i termosy na jedzenie dla dzieci, przydatne zarówno w podróży jak i szkole czy w przedszkolu. Co natomiast z młodszymi dzieciakami?Gdy ma się malucha pod opieką, butelka z mlekiem czy innym napojem to niezbędnik. Gdy czeka nas spacer czy podróż dobrze byłoby aby serwowany dziecku napój był ciepły, szczególnie gdy temperatury za oknem do najbardziej przyjaznych nie należą.  Na szczęście butelki termiczne są produkowane nie tylko z myślą o starszakach i dorosłych, ale również o maluchach.

Termobutelka dla dziecka, po co?

Termobutelka dla dziecka to oczywiście nie jest niezbędnik, ale skoro coś może znacząco ułatwić życie to czemu z tego nie skorzystać? Termobutelka, jak sama nazwa może wskazywać to połączenie butelki oraz termosu. Utrzyma temperaturę napoju, czy to zimnego, czy ciepłego przez kilka h. Kiedy przydaje się termobutelka? Doskonale spisze się w czasie spacerów jesienno-zimową porą. Dzięki butelce termicznej spacer będzie mógł trwać dłużej, a opiekun nie będzie musiał zaprzątać sobie głowy zdobywaniem wrzątku, gdy w trakcie spaceru, daleko od domu okaże się, że temperatura zawartości butelki pozostawia wiele do życzenia. Ponadto termobutelki dziecięce wykonane są ze stali nierdzewnej czyli materiału nie wchodzącego w reakcje z jedzeniem to znaczy znacznie zdrowszego od plastiku. Termobutelki dla dzieci są droższe niż butelki plastikowe, ale są też dużo trwalsze. Zakup takiej butelki to inwestycja na lata. Ponadto butelki ze stali nierdzewnej będą doskonałym wyborem dla tych, którzy starają się żyć jak najbardziej eko – takie butelki doskonale spisują się jako ekologiczne butelki dla dziecka.  Takie butelki doskonale też spisują się w podróży, to znaczne udogodnienie gdy będąc w trasie nie trzeba się zastanawiać gdzie przystanąć aby podgrzać mleko.

Termobutelki ze smoczkiem dla najmłodszych

Jeżeli nazwa „termobutelka dziecięca” przywiodła Wam na myśl standardową butelkę termiczną i stwierdziliście, że Wasza pociecha jest jeszcze za mała bo „wisi na smoczku”, to mamy dobrą wiadomość! Są butelki termiczne ze smoczkiem!Termobutelki Pura Kiki są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Znajdziecie nie tylko eleganckie srebrne butelki jak ta powyżej, ale i kolorowe –  dostępne są kolory pastelowe, jak i takie dzięki którym butelka termiczna widoczna jest z daleka, a także butelki w praktycznych silikonowych osłonkachButelki Pura Kiki to jedyne butelki które nie zawierają ani dodatku tworzyw sztucznych! A ciepłotę zawartości trzymają do 6 godzin.

Termobutelki które rosną wraz z dzieckiem czyli butelki Zero Waste

Zła wiadomość – termobutelki kosztują ponad 100 zł. Dobra wiadomość- jak już wspomnieliśmy termobutelki ze stali nierdzewnej są niezwykle trwałe i bardzo odporne na uszkodzenia(aczkolwiek rozjeżdżania ich walcem nie radzimy). O ile nie zgubicie gdzieś butelki, śmiało można stwierdzić, że ta butelka rośnie wraz z dzieckiem i jesteście wyposażeni na lata! Wraz ze wzrostem potomka nie inwestujesz w nową butelkę, a jedynie w akcesoria: w ustnik niekapek czy ustnik ze słomką lub ustnik przydatny w podróży. Takie działania to przemyślane zakupy i brak marnotrawstwa. Termobutelki Pura doskonale wpisują się w ideę zero waste. Termobutelki ze słomką mogą mieć osłonki o ciekawych kolorach.

Termobutelki i stal nierdzewna połączenie perfekcyjne

Termobutelki dla dzieci przez wzgląd na swoją trwałość oraz specyfikę materiału z którego zostały wykonane mają zdecydowaną przewagę nad butelkami z plastiku czy butelkami szklanymi(akurat butelki ze szkła są w porządku, ale mają poważną wadę – mogą się stłuc). Poniżej termobutelki z ustnikiem dla starszych dzieciaków(od 4 lat)

Butelki ze stali nierdzewnej są wolne od BPA PVC, ftalanów oraz innych pochodnych ropy naftowej. Nie wydzielają toksycznych substancji i są w pełni bezpieczne, zostało to docenione i termobutelki pura kiki zostały odznaczone w konkursie Nagroda Rodziców! Ważnym aspektem jest tez, że mimo iż są stalowe, są też lekkie i poręczne, więc maluch spokojnie da sobie radę. Butelki termiczne z silikonowymi osłonkami zapewniają lepszą chwytność przy mokrych rączkach. Zdajemy sobie sprawę, że w porównaniu z bajecznie tanią butelką z plastiku, cena dobrej jakości termobutelek (jak wspomnieliśmy, ponad 100 zł) może przerażać, ale zdrowie i bezpieczeństwo pociechy jest najważniejsze. Do tego ten zamysł idzie w parze z niesamowitą wręcz trwałością i odpornością na uderzenia, dlatego sądzimy, że warto. W zalewie plastiku i dziwacznych substancji warto zadbać zarówno o zdrowie dziecka jak i o środowisko.

I pisze to człowiek który kiedyś z drżącą ręką wybulił na lunchbox ze stali nierdzewnej ale ma go od kilku lat, ostro użytkuje i wygląda jak nowy…

Zabawki edukacyjne do zabawy w lekarza

Dzieciaki uwielbiają się bawić w odgrywanie ról. To taki mały, aczkolwiek bardzo wartościowy trening tego jak należy zachowywać się w dorosłym życiu. Do jednej z najpopularniejszych takich zabaw można zaliczyć zabawę w lekarza. Dzieciaki uwielbiają wcielać się w rolę lekarzy i pacjentów. Dlaczego zabawa w doktora może być tak pouczająca dla dzieci? Mały lekarz – […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Jak nauczyć dziecko alfabetu? Gry i zabawki do nauki literek

Większość z nas już zapewne nie pamięta odczuć związanych z nauką czytania, wydaje się to tak naturalne. Gdzieś w pamięci majaczy moment poznawania literek, ale przeważnie już nie pamiętamy o odczuciach jakie wtedy kołatały się nam po głowie.  Nauka czytania to chyba największe wyzwanie jakie stoi przed dzieckiem, gdy chodzi o edukację. Umiejętność rozszyfrowywania liter […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Książki dla dzieci – ciekawe opowieści

Nie od dziś wiadomo, że czytanie maluchom uczy, pobudza wyobraźnię oraz rozwija, przy czym poszerza zakres słownictwa oraz wspomaga naukę ortografii i gramatyki już od najmłodszych lat. Jednak książeczki dla dzieci muszą być ciekawe i kolorowe, aby zainteresowały małą pociechę, która choć na chwilę będzie mogła usiąść i przenieść się w zaczarowany świat bajki. Kolorowe […]

Możliwość komentowania została wyłączona.