Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Rozwijające zabawki dla 5 latka

Nie będzie wielkim odkryciem jeżeli powiemy, że dzieciaki różnią się między sobą. Rozmawiając przykładowo z dzieciakami w wieku 5 lat napotkasz zarówno małego profesorka, który od niechcenia rzuci Ci, że chyba właśnie ma kryzys egzystencjonalny(autentyk!) jak i urokliwego człowieczka który na razie fascynuje się głównie pluszowym misiem. Jak by nie było, 5-cio latek ma za pasem perspektywę zaczęcia nauki szkolnej. Warto dziecko nieco przygotować do nowych wyzwań edukacyjnych, tak aby start w rzeczywistość szkolną poszedł gładko i był początkiem fascynującej przygody. A cóż wciąga bardziej niż nauka przez zabawę?

Jakie edukacyjne zabawki dla 5-latka kupić?

Wybór zabawek edukacyjnych dla 5 latków jak i dla dzieciaków w innym wieku jest tak ogromny, że wręcz można się w nim pławić… albo w nim zgubić. Jako, że zabawki to nasza pasja chętnie podpowiemy nad jakimi zabawkami kreatywnymi lub zabawkami edukacyjnymi warto się zastanowić.

Klocki dla 5 latka

Klocki dla dzieci to jedna z najbardziej wszechstronnych zabawek, a dodatkowo niosą ze sobą szereg korzyści. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, w tym wyobraźnię przestrzenną. Koncentracja, cierpliwość mają tam pole do popisu, podobnie jak sprawność manualna- wszak rączki muszą pomóc małemu budowniczemu stworzyć to, co zaprojektowała wyobraźnia. Jakie klocki wybrać dla 5 latka?  Godnym polecenia kandydatem mogą być pochodzące z Danii klocki Mini Basics. Co w nich takiego jest, że mają już na koncie tytuł Zabawki Roku? Otóż Mini Basics to genialna pożywka dla wyobraźni – można z nich układać zarówno formy przestrzenne jak i płaskie(coś w typie uwielbianych przez dzieci mozaiek)

Budować jest z czego! Podstawowy zestaw tych klocków zawiera bowiem aż… 400 elementów. Klocki dostępne są również w innych wersjach kolorystycznych, w tym również pastelowe klocki dla dziewczynki.

Zabawki kreatywne: krosno, nie tylko dla dziewczynek

zabawka kreatywna krosno

Na widok krosna jednym rozświetlają się oczy inni krzywią się „E tam, to dla dziewczynek” – ależ porzućcie te zahamowania. Krosno dla dzieci to prosta zabawka która spodoba się również chłopcom. Wspaniale stymuluje ona wyobraźnię, jest treningiem cierpliwości oraz dokładności. To dobry trening dla paluszków który przygotuje je aby dzielnie dzierżyć ołówek lub długopis w szkolnej ławie. I ta ogromna duma gdy uda się stworzyć na krośnie piękną serwetkę!

Interaktywna mapa świata dla malucha ciekawego świata

mapa świata edukacyjna

Interaktywna mapa świata od Dumel Discovery to zabawka przy której swoją wiedzę sprawdzą zarówno rodzice. Gdzie leży dany kraj? W jakim języku się tam mówi? Jak nazywa się jego stolica? Zabawka predystynowana jest dla dzieci w wieku od lat 6, ale jeżeli szukacie zabawki dla zainteresowanego geografią „małego profesorka” będzie jak znalazł. Mapa edukacyjna jest naprawdę interaktywna – reaguje na naciśnięcie przycisków i przyjemnym głosem serwuje sporą dawkę wiedzy która przyda się z pewnością i to na dłuuugo. Mapę można rozkładać na podłodze, jak i ją powiesić na ścianie.

Mapa Polski dla dzieci

Gdzie Warszawa, a gdzie Gdańsk? Wiedza o ojczystym kraju i położeniu najbardziej znanych miast szybko wskoczy do dziecięcej głowy, jeżeli postawimy przed maluchem wyzwanie ułożenia puzzli. Puzzle mapa Polski od CzuCzu(pssst, uwielbiamy zabawki od CzuCzu i polecamy wszystkie)

puzzle map polski

Gry pamięciowe dla 5 latków

Trening pamięci jak i wyobraźni jest bardzo ważny. Gra pamięć 3D to az dwie gry której gracze muszą odtworzyć przestrzenny układ wykorzystywanych w grze kostek, można również układać wieżę czyli mamy tu też do czynienia z grą zręcznościową.

To tylko kilka propozycji, fajnych zabawek dla tej grupy wiekowej. Macie? Sprawdziliście? A może macie jeszcze jakieś zabawki dla 5-latków godne polecenia?

Edukacyjne zabawki dla niemowląt – jakie wybrać

Maluchy są  cudowne i rosną tak szybko. To oczywiste, że chce się im zapewnić wszystko co najlepsze. Najlepsze oznacza bezpieczne i wspierające rozwój malucha. Co kupić dla niemowlaka? Na jakie zabawki edukacyjne dla niemowląt należy wziąć pod uwagę? Edukacyjne maty dla niemowląt Edukacyjne maty dla niemowląt to jedne z najczęściej kupowanych produktów, gdy na świecie […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Prezent na roczek do 100 złotych

Do dziecka z pustą ręką się nie idzie. Przynajmniej tak mówi stare, ludowe porzekadło. Wybierając się z wizytą radzono aby chociaż cukier przynieść, co miało „osłodzić’ dziecku życie. Te czasy minęły, ale wybierając się do rocznego dziecka z wizytą lub na pierwsze urodzinki, czyli na roczek, możecie stanąć przed nie lada zagwozdką. Tym bardziej, jeżeli […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – sortery i przeplatanki

Kupno zabawki edukacyjnej dla rocznego dziecka to może być wyzwanie. Taki maluch jest na etapie intensywnego rozwoju – jest ciekawy  świata, cały czas włącznie z jego smakiem, objawia też swoje umiejętności jaki mały destruktor. To wszystko sprawia, że zabawka na roczek musi być nie tylko bogata w treści edukacyjne które wciągną umysł dziecka ale i […]

Możliwość komentowania została wyłączona.