Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Prezent na roczek do 100 złotych

Do dziecka z pustą ręką się nie idzie. Przynajmniej tak mówi stare, ludowe porzekadło. Wybierając się z wizytą radzono aby chociaż cukier przynieść, co miało „osłodzić’ dziecku życie. Te czasy minęły, ale wybierając się do rocznego dziecka z wizytą lub na pierwsze urodzinki, czyli na roczek, możecie stanąć przed nie lada zagwozdką. Tym bardziej, jeżeli nie  macie zamiaru wydać kroci( a na zabawkach można by było popłynąć, oj można… ).  Jeżeli interesuje Was prezent na roczek, i to prezent na roczek do 100 złotych to już śpieszymy z małą listą, która mamy nadzieje pomoże Wam podjąć decyzję!

Prezenty na roczek

Wybierając prezent na roczek dla dziecka czasami warto zasięgnąć języka u jego rodziców, aby zorientować się jakie zabawki maluch już ma w swojej kolekcji i jakimi lubi się bawić. Pozwoli to zarówno uniknąć zdublowanych prezentów, jak i zabawek które będą leżeć odłogiem bo np. dane dziecko akurat boi się zabawek ze światełkami, a Wy kupiliście mu migocący wóz strażacki. O ile rodzicie nie zbywają Was sekwencją zdań typu „Nic nie kupuj, on/ona wszystko ma” , to zyskacie cenne wskazówki.  Taką wskazówką może być czasami ilość miejsca jaką dysponuje dana rodzina- odradzamy kupno gigantycznych maskotek do małych mieszkań w bloku. Roczne dziecko niezbyt ma jak bawić się pluszowym miśkiem większym od niego, a i fakt, że ten misiu zajmuje całkiem sporo miejsca skreśla go z listy możliwych prezentów.

Zaczynamy!

Dzieci kochają piłeczki jest to fakt powszechnie znany i warto wykorzystać tę wskazówkę w poszukiwaniu prezentu dla rocznego dziecka, zarówno chłopca jak i dziewczynki. Strzałem w 10kę może okazać się Żyrafa Piłeczkowy pościg od marki Dumel Discovery.

Otóż ten sympatyczny zwierzak, wykonany z  wysokiej jakości odpornego na dziecięcą fantazję plastiku, jeżdżąc zbiera piłeczki. Z kolei gdy maluch naciśnie grzywę, żyrafa wyrzuca piłkę przed siebie.  Oczywiście na zdjęciu tego nie widać, ale żyrafa jest całkiem wysoka – ma odpowiednią wysokość aby służyć za podporę maluszkowi, który wprawia się w nauce chodzenia. Świetna zabawa oraz zachęta do stawiania coraz pewniejszych kroczków sprawiają, że taka żyrafka będzie fajnym prezentem dla 1 rocznego dziecka.

No właśnie, maluszki mają to do siebie, że bardzo lubią zabawki do pchania, a w nieco późniejszym okresie i do ciągnięcia.  Pozostając więc na półkach Dumel Discovery, możemy polecić sympatycznego słonika-pchacza

Taka zabawka pchacz będzie wyborem idealnym również dla malucha który jeszcze do chodzenia się nie garnie, ponieważ słonik jest wielofunkcyjny. Pełni funkcję sortera, do tego wyposażony jest w muzykę.

Drewniane zabawki dla rocznego dziecka

Trend eko przybiera na sile, dlatego też zabawki drewniane przeżywają obecnie swój renesans. Ponadto są idealnym rozwiązaniem dla domów, gdzie rodzice maluszka są już zmęczeni grającymi i śpiewającymi zabawkami. Maluszki bardzo wciągają zabawki typu przybijanki (bądź przebijanki). Prosta rzecz, a cieszy – i to jak!

Po wbiciu elementu, odwraca się zabawkę na drugą stronę i można bawić się dalej. Zwróćcie uwagę, że zabawkę wykonano z wielką dbałością o każdy szczegół. Zabawka nie posiada ostrych kantów- wszelkie jej rogi zostały zaokrąglone, aby nie narazić maluszka na uraz. Widzicie młoteczek i podświadomie klasyfikujecie taką zabawkę jako zabawkę dla chłopca? Błąd, dziewczynki również uwielbiają przebijanki! Dostępna jest przebijanka dla dziewczynki w wersji różowej.

Kolejną zabawką z drewna którą można podarować dziecku w wieku już od roczku jest przeplatanka,  drewniana przewlekanka znana też pod nazwą pętli edukacyjnej.  Maluchy je uwielbiają, i to nie tylko te najmniejsze. Zabawa taką pętlą znakomicie rozwija spostrzegawczość oraz małą motorykę.

Sorter dla rocznego dziecka

Sortery to taki klasyk prezentów dla małych dzieci. Nic dziwnego, dla rozwijającego się człowieczka jest to fascynująca łamigłówka. Ten plastikowy sorter dla dziecka posiada dodatkowe uatrakcyjnienie – gdy maluch włoży odpowiedni klocek w przypisany mu otwór zostanie nagrodzony światełkiem oraz melodyjką.

Na koniec propozycja, która wśród znajomych mi dzieci jest zdecydowanym hiciorem, zarówno jeżeli chodzi o chłopców jak i dziewczynki. Mowa o traktorku farmera od Dumel Discovery. Co w niej takiego niezwykłego? Traktorek został wykonany z bardzo trwałego plastiku, krawędzie wszelkich elementów zostały zaokrąglone. Uwaga- traktorek jeździ sam. Ponadto posiada funkcję pokrewną sorterowi – gdy włoży zwierzątko na przypisane mu miejsce na przyczepie to usłyszy dźwięk jaki wydaje to zwierzątko, oraz rymowankę w języku polskim na temat tego zwierzaczka. Dodatkową atrakcją są świecące światełka, figurki farmera oraz zwierzaków mogą stanowić osobne zabawki.

To tylko kilka propozycji które sprawdzą się, gdy chcemy się zmieścić w budżecie prezentowym opiewającym na maxymalnie 100zł.

Maci jakieś inne ciekawe propozycje prezentów dla rocznego dziecka, mieszczących się w tej kwocie?

Zabawki do nawlekania czyli nawlekanki – dlaczego warto?

Małe rączki są niezdarne. Małe rączki uczą się i trenują, a przy okazji pomagają dziecku poznawać świat. Nawlekanie koralików –  czynność dla nas raczej prosta. A dla dziecka? Wyzwanie. Wyzwanie, a także okazja do skupienia się i do bardzo wartościowego treningu manualnego! Nawlekanie oraz sznurowanie to genialny trening sprawności motorycznej dziecka. Dzięki temu rączki dziecka […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Prezent na urodziny dla 10 latki

Wydawać by się mogło, że po niezliczonej ilości dziecięcych imprez i urodzin jakie się do tej pory obskoczyło, człowiek jest zaprawiony w bojach jeżeli chodzi o organizowanie prezentów dla małych solenizantów. Wtem potencjalni solenizanci zbliżają się do magicznej granicy 10 lat i pojawia się pytanie – co kupić dziesięciolatce? Czyli wkrótce aspirującej nastolatce? Prezent na […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Prezent na roczek do 100 złotych

Do dziecka z pustą ręką się nie idzie. Przynajmniej tak mówi stare, ludowe porzekadło. Wybierając się z wizytą radzono aby chociaż cukier przynieść, co miało „osłodzić’ dziecku życie. Te czasy minęły, ale wybierając się do rocznego dziecka z wizytą lub na pierwsze urodzinki, czyli na roczek, możecie stanąć przed nie lada zagwozdką. Tym bardziej, jeżeli […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Jak nauczyć dziecko alfabetu? Gry i zabawki do nauki literek

Większość z nas już zapewne nie pamięta odczuć związanych z nauką czytania, wydaje się to tak naturalne. Gdzieś w pamięci majaczy moment poznawania literek, ale przeważnie już nie pamiętamy o odczuciach jakie wtedy kołatały się nam po głowie.  Nauka czytania to chyba największe wyzwanie jakie stoi przed dzieckiem, gdy chodzi o edukację. Umiejętność rozszyfrowywania liter […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Zabawki edukacyjne dla dzieci – interaktywne i inteligentne: Magic JINN

Technika pędzi do przodu. Pędzi, gna i galopuje. Wszelakie innowacje nie omijają branży dziecięcej – pojawia się coraz więcej zabawek interaktywnych, reagujących już nie tylko na sam dotyk, ale i na komendy wydawane słownie. Inteligentne zabawki naprawdę potrafią zadziwić. Coraz więcej zabawek łączy się z aplikacjami na smartfony. Czy jest to dobre, czy jest potrzebne? […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Gry i puzzle dla dzieci

Puzzle, planszówki i gry karciane to idealna propozycja szczególnie na jesienno- zimowe wieczory, kiedy pogoda nie dopisuje. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Ponadto rodzice mają wspaniałą okazję do tego, by spędzić więcej wspólnego czasu z dzieciakami. Jako prezent dla dziecka zdecydowanie warto skusić się na różnego rodzaju gry planszowe, puzzle lub […]

Możliwość komentowania została wyłączona.