Przytulanki ręcznie robione – dlaczego warto?

Spis treści

Mało która branża zasypuje nas tyloma nowościami co branża dziecięca. To wręcz lawina różności, w której łatwo się zagubić. Jednak część ludzi w całej tej kaskadzie reklam i masowej produkcji poszukuje dla dziecka czegoś innego, unikalnego i robionego z sercem. Można by rzec, że chodzi im o zabawki z duszą. I jak to dobrze, że takie są! Jeżeli chodzi o przytulanki ręcznie robione, istną kopalnią cudeniek spod igieł polskich artystów jest Pakamera. Zaprezentuję co najfajniejszego tam znalazłam 🙂

Przytulanki ręcznie robione dla dzieci

Kto od jakiegoś czasu podczytuje ten blog, ten z pewnością wie, że jestem za wspieraniem polskich artystów i rękodzielników. Poza tym wytwory ich pracy są naprawdę zachwycające.  Moim zdaniem najpiękniejsze przytulanki pochodzą nie z fabryk w Chinach, a z małych polskich pracowni.  Spójrzcie tylko, oto przytulanka – poduszka

przytulanka poduszka

Poducha jest niezwykle mięciutka i miła w dotyku. Wypełnienie jest hypoalergiczne – podusię można prać. W jej tworzeniu wzięto pod uwagę to, że dzieciaki lubią miłe w dotyku tekstury – tutaj zapewni to ciepły polerek do którego aż chce się przytulić.  Taka przytulanka dla dziecka posłuży jako poduszka gdy przyjdzie czas na drzemkę.

Maskotki ręcznie robione

zabawka recznie robiona

Jeżeli poszukujecie ręcznie robionej maskotki dla dziecka, stylizowanej na duch retro to i tutaj będzie w czym wybierać.  Zobaczcie na taką maskotkę królika

Długonogi królik ma ponad 60 cm długości i ubrany jest w uroczą, pięknie odszytą sukienkę. Z pewnością będzie się wyróżniać na półce z pluszakami.

Przytulanka dla chłopca

Oczywiście nie jest tak,że przytulanki to domena dziewczynek. Przytulanki uwielbiają wszystkie dzieciaki i każde powinno jakaś mieć. Jeżeli poszukujecie przytulanki dla chłopca, może zainteresuje Was taki robocik? Jest miły, mięciutki, fajnie wygląda i do tego jest duży!

przytulanka robotRęcznie szyte maskotki

Osobiście bardzo podoba mi się taka maskotka lisek

maskotka lisek

Lisek jest wręcz stworzony dla małych rączek. Za ogonek, łapki czy ucho łatwo jest chwycić dziecku.

Na uwagę zasługują też takie maskotki jednorożce.

maskotka jednorozec

A jako pierwsza przytulanka znakomicie sprawdzi się taki konik szyty ręcznie. Zastosowano w nim różne tekstury materiałów, a jego sprytnie pomyślana grzywa nadaje się do gniecenia, cwiczeń paluszków a nawet podgryzania czy ciumkania.. 🙂 To zabawka sensoryczna którą maluchy pokochają z pewnością.

konik recznie szyty

Zabawki ręcznie robione- dlaczego warto?

Nie sa to super tanie zabawki jak te made in china rodem z kiosku. Nad taśmowo produkowanymi zabawkami mają ogromną przewagę. Czym się charakteryzują?

  • niebanalny design
  • wysoka jakość użytych materiałów
  • zabawki te są bezpieczne
  • w niektórych istnieje możliwosć personalizacji( np. hart z imieniem lub inicjałami dziecka)
  • kupujesz coś niebanalnego od polskiego twórcy
  • wspierasz artystów
  • dajesz dziecku nietuzinkowy prezent

Która z zaprezentowanych przytulanek dla dzieci spodobała Wam się najbardziej?