Domek dla lalek – jaki wybrać?

Spis treści

Domki dla lalek  od lat niezmiennie pozostają wielkim marzeniem wielu dziewczynek jak również utrzymują się w ścisłej czołówce najbardziej popularnych prezentów gwiazdkowych i urodzinowych. Duży domek dla lalek to tego wyposażony w pasujące mebelki wygląda tak efektownie, że nawet dorosłemu robi się cieplej na sercu.  Jaki domek dla lalek kupić?

Domek dla lalek – drewniany czy plastikowy?

Jeżeli ktoś nas już podczytuje to wie, że jesteśmy za zabawkami z drewna. Chodzi nie tylko o ekologię, która jest bardzo ważna, ale często jest tak, że zabawki z solidnego drewna są po prostu trwalsze. Domki drewniane jak i  ich komponenty są bardziej odporne na uszkodzenia niż plastikowe domki dla lalek. Jeżeli już decydujecie się na domek dla lalek wykonany z plastiku, wybierzcie domek sprawdzonych marek. Dla mniejszych dzieciaków bardzo fajnie sprawdzi się domek dla lalek Wader

domek dla lalek wader

Produkty tej polskiej firmy słyną z mocnego, odpornego na uderzenia plastiku który naprawdę wiele zniesie. To dlatego domki, farmy czy rozmaite wywrotki i betoniarki którymi bawią się dzieciaki w przedszkolach bardzo często są właśnie z Wadera, W zestawie znajdują się plastikowe mebelki oraz naklejki którymi udekorujecie ściany oraz podłogę tego domku dla lalek z Wadera. Uwaga – jest to domek na mniejsze laleczki niż np. Barbie lub Steffi! One się tam po prostu nie zmieszczą. Jeżeli zależy Wam właśnie aby było to wygodne lokum dla lalek Barbie to przez wzgląd na jakość i trwałość godne polecenia są domki producenta lalek Barbie czyli firmy Mattel. Domek dla Barbie może być bardzo stylowy:

domek barbie

Bardzo ciekawie prezentuje się także domek dla lalek Enchantimals. W zestawie znajdują się mebelki i jedna laleczka wraz ze swoim zwierzęcym przyjacielem. Domek plastikowy ma dwa piętra i stylowy design dostosowany do laleczki która ma w nim zamieszkać.

Drewniane domki dla lalek

Jeżeli jednak decydujecie się wybrać domek z drewna, bardzo nas to cieszy. Pomijając kwestie ekologiczne, oraz fantastyczną trwałość domku drewnianego, domek dla lalek z drewna po prostu ma to „coś”, niepowtarzalny styl i klimat. Pamiętajcie, że domki dla lalek z zasady zajmują trochę miejsca (domki dla Barbie często składają się w poręczne walizki). Domek dla lalek drewniany będzie nie tylko zabawką ale i ciekawym elementem wystroju pokoju dziecięcego. Wystroju z duszą.  Czy drewniane domki dla lalek mają jakieś minusy? Dla niektórych będzie to cena. Ekskluzywne domki dla lalek, z wyposażeniem potrafią kosztować kilkaset złotych, a nawet więcej. Gdy jednak dziecko o nim marzy, warto złożyć się na niego w kilka osób i podarować jeden prezent a porządny, niż kilka innych. Czytajcie też opisy: na zdjęciach widzicie przeważnie pięknie umeblowane domki dla lalek, ale bywa tak, że wyposażenie sprzedawane jest osobno. Aby uniknąć zdziwienia Waszego, a rozczarowania u dziecka, sprawdźcie lub dopytajcie czy dany domek dla lalek zawiera mebelki i laleczki, czy też należy je dokupić osobno. Poniższy drewniany domek dla lalek jest solidny i pięknie wykonany, ma 81 cm wysokości:

domek dla lalek

Ten domek jednak nie ma wyposażenia – kupujecie go w stanie… deweloperskim 😀 Z kolei rozładany domek dla lalek Janod co nieco mebelków w sobie już ma

Powyższe domki są przeznaczone dla małych laleczek lub figurek. Jeżeli głównymi mieszkankami drewnianego domku mają być lalki wielkości lalki Barbie lub Steffi trzeba rozglądnąć się za czymś większym. Takie lale powinien pomieścić ten ekskluzywny domek dla lalek

Ten domek powinien pomieścić lale o wysokości (wzroście 😉 ) do 30 cm. Do tego jest to domek dla lalek z mebelkami, pokoje są urządzone a poszczególne mebelki dla lalek zachwycają jakością wykonania. Wszystko jest odpowiednio zeszlifowane, nie ma odstających ostrych elementów. Ten duży domek dla lalek doskonale sprawdzi się jako prezent gwiazdkowy.

Planujecie zakup drewnianego domku dla lalek? A może wybierzecie domek plastikowy?