Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Łóżko dla dziecka, jakie wybrać?

Nadchodzi czas, aby dziecko wyprowadziło się z łóżka rodziców, do własnego łóżka… każdy kto przez pewien czas spał z latoroślą swoją, nocnym wędrowniczkiem, zabieraczem kołdry serwującym kopniaki i kuksańce na śpiocha ten wie, że jest to ważna chwila. Niektóre dzieciaki z radością przystają na własne „dorosłe” łóżko, innym zmiana przychodzi z trudem, warto dziecko przyzwyczajać do łózka stopniowo, oraz zadbać aby było one atrakcyjne dla malucha. Jakie łóżko dla dziecka wybrać? I na co zwrócić uwagę?

Łóżka dla dzieci, samochody

Łóżko dla chłopca( i nie tylko! dziewczynki też uwielbiają samochody) stylizowane na samochód wspaniale sprawdza się w przypadkach, gdy mały miłośnik samochodów odmawia wyprowadzki z łóżka rodziców. Zobaczcie sami, jak tu się oprzeć takiej czerwonej wyścigówce?

łóżko samochód dla dziecka cars

Na co zwrócić uwagę gdy wybieracie łóżko dla dziecka, np. właśnie łóżko samochód? Przede wszystkim

  • wytrzymałość –  łóżko dla dziecka to wszak nie tylko miejsce wypoczynku ale i plac zabaw, bywa, że trampolina(niby wie, że nie wolno skakać po łóżku, ale spuść go na chwilę z oka i „zapomina”), miejsce do wspinaczki i kryjówka. Powinno wytrzymać nie tylko jednego brykającego malca ale i pakiet jego brykających kolegów którzy czasami wpadną z wizytą.
  • gładkie, obłe krawędzie – tym również cechuje się bezpieczne łóżko dla dziecka. Maluchy skaczą, biegają, czasami się potkną, dlatego ważne aby łóżko które stanie im na drodze nie miało ostrych kantów!
  • gładka powierzchnia – sprawdź czy elementy łóżka nie maja zadziorów.
  • pokrowiec na materac uratuje materac. Cóż,  zdarzają się różne sytuacje, czasami kakao się rozleje, czasami dziecku zapomni się pójść do wc. Pokrowiec na materac dla dziecka bardzo się przydaje.

Łóżko samochód występuje też w innych wersjach kolorystycznych… a są dzieciaki którym łóżko samochód policyjny przypadnie do gustu bardziej niż czerwona wyścigówka. Zobaczcie, że ozdobne boki łóżka to jednocześnie barierki zabezpieczające szkraba przed wypadnięciem z łóżka, w czasie nocnych ewolucji. Zobaczcie jak takie łóżko chłopięce świetnie może się prezentować w pokoju.

łóżko samochód policyjny

Łóżko samochód dla chłopca dostępny jest również jako wyścigówka  w kolorze zielonym.

Dwupoziomowe łóżka dla dzieci czyli oszczędność miejsca

Rodzina się powiększa, dzieciaki rosną a mieszkanie jakoś złośliwie nie chce się rozciągnąć, znacie to? W takich przypadkach pomocne okaże się łóżko piętrowe. Nie musi być to od razu wysoki twór z drabiną. Ciekawym wariantem który można podciągnąć pod łóżka piętrowe, są łóżka dwupoziomowe. Za dnia wygląda jak wysoki, solidny tapczan, gdy przychodzi pora do spania można wysunąć część która wygląda jak szuflada na pościel i okazuje się, że kryje się tam… drugie łóżko. Nie są wysokie, więc nie trzeba obawiać się wypadku. Na dzień wystarczy znów wsunąć dolne łóżko aby dzieciaki miały w pokoju więcej miejsca do zabawy.

łóżko pietrowe
Poprzez wysunięcie szuflady zyskujecie drugie miejsce do spania.

Łóżka piętrowe dwupoziomowe wykonywane są z różnych rodzajów drewna. Jeżeli spodobały wam się takie łóżka dla dzieci jednak wolelibyście coś bardziej kolorowego, bez problemu znajdziecie coś ciekawego, np. takie łóżku dwuosobowe jak poniżej.

łóżko dwuosobowe dziecięce
Teraz tylko rozstrzygnąć, kto śpi na górze, a kto śpi na dole?

Widzicie tu swojego faworyta?

Łóżko dla dziecka, jakie wybrać?

Nadchodzi czas, aby dziecko wyprowadziło się z łóżka rodziców, do własnego łóżka… każdy kto przez pewien czas spał z latoroślą swoją, nocnym wędrowniczkiem, zabieraczem kołdry serwującym kopniaki i kuksańce na śpiocha ten wie, że jest to ważna chwila. Niektóre dzieciaki z radością przystają na własne „dorosłe” łóżko, innym zmiana przychodzi z trudem, warto dziecko przyzwyczajać […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Pojemniki i kosze na zabawki – przegląd najciekawszych

Z zasady, dzieciaki nie należą do minimalistów 😉 Bywa, że dziecięcy dobytek wysypuje się z wszystkich szaf, nie mieści na półkach, jest dosłownie WSZĘDZIE. Czasami człowiek przestaje się dziwić, że dziecko ma problemy w utrzymaniu porządku, gdy przytłacza je nadmiar. W czym trzymać zabawki? Jakie pojemniki na zabawki są najlepsze? Zapraszamy na szybki przegląd po […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kubki termiczne – do szkoły i nie tylko

Nie samymi zabawkami i mebelkami żyje dziecko i jego opiekun. Dlatego też dzisiaj, dla odmiany, inspirując się niską temperaturą i generalnie niesprzyjającą aurą za oknem postanowiliśmy wziąć na tapetę… termosy i kubki termiczne. Nic tak nie rozgrzewa jak ciepły napój który można popijać cały dzień, aż się wszystko w człowieku cieszy na samą myśl o […]

Możliwość komentowania została wyłączona.