Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Kubki termiczne – do szkoły i nie tylko

Nie samymi zabawkami i mebelkami żyje dziecko i jego opiekun. Dlatego też dzisiaj, dla odmiany, inspirując się niską temperaturą i generalnie niesprzyjającą aurą za oknem postanowiliśmy wziąć na tapetę… termosy i kubki termiczne. Nic tak nie rozgrzewa jak ciepły napój który można popijać cały dzień, aż się wszystko w człowieku cieszy na samą myśl o parującym napoju dostępnym cały, chłodny dzień ! 😉 Termosy oraz kubki termiczne doskonale się spisują jako ekwipunek do zabrania do szkoły, lub na uczelnię ale nie tylko. Wspaniale sprawdzą się także jako łyk ciepła na spacerach, ponieważ nawet gdy za oknem plucha warto nie rezygnować z rodzinnej aktywności.

Jak wybrać kubek termiczny?

Na co zwrócić uwagę wybierając kubek termiczny dla siebie lub kubki termiczne dla dzieci? Wygląd w zasadzie się nie liczy, ale przyznajcie sami: wszyscy lubimy ładne rzeczy. Z przedmiotu który nam się podoba będziemy korzystać częściej i chętniej, tyczy się to i dorosłych i dzieciaków. Teraz możemy przejść do cech mniej powierzchownych, a mianowicie. Szczelność. Do wyboru macie kubki termiczne szczelne jak i kubki szczelne częściowo. Kubki szczelne najdłużej utrzymują temperaturę zamkniętego wewnątrz napoju. Zazwyczaj posiadają one podwójne ścianki wewnątrz. Kubki termiczne mają rozmaite pojemności od 300 ml będącego odpowiednikiem mniej więcej standardowego kubka w domu, po 750 ml dla bardziej wymagających.

Gdy mowa o szczelnych kubkach termicznych dużym powodzeniem cieszą się kubki termiczne Contigo. Dzięki zastosowaniu podwójnych ścianek z próżnią, taki kubek utrzyma temperaturę ciepłego płynu do 6 h, a chodnego nawet do 12 godzin.

kubek termiczny szczelny contigo

Kubki Contigo dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, tak więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Pokazany powyżej model ma pojemność 470 ml. Dlaczego kubki tej marki są tak popularne? Przede wszystkim dlatego, że zostały naprawdę bardzo dobrze przemyślane.Wygodnie trzyma się je w dłoni, są super szczelne, a także można je obsłużyć, otworzyć i zamknąć jedną ręką! Dodatkowo stosują różne systemu zapewniająca kubkom szczelność. Poniższy kubek Contigo bez problemu można przenosić w plecaku i nie trzeba się obawiać, że podważony czy naciśnięty przez książkę się otworzy.

kubek szczelny contigo

Jaki kubek termiczny do plecaka?

Jeżeli kubek ma podróżować nie w kieszonce zewnętrznej, tylko wrzucony w czeluści plecaka, lub torebki gdzie narażony jest na rozmaite perypetie z książkami i piórnikiem w roli głównej postawcie na kubek termiczny z blokadą zaworu. Ta blokada sprawi, że co by  się nie działo, kubek się nie otworzy i nie będzie „potopu” w plecaku. Blokada zaworu to mus w takim przypadku.

kubek termiczny z blokadą zaworu

Bardzo przyjemną kolorystykę w szczególności dla damskiego oka ma kubek miedziany. Pięknie wygląda, do tego jest funkcjonalny: dobrze leży w dłoni, obsługuje się go jedną ręką, pasuje do większości uchwytów samochodowych.  Kubek ze stali nierdzewnej jest bardzo trwały oraz wyposażony w czarodziejską rzecz która czyni go tak cudownym: w blokadę zaworu 😀 Pojemność 440 ml jest wystarczająca aby rozgrzać na uczelni lub w czasie spaceru z dzieckiem.

kubek z blokadą zaworu

Prawda, że piękny? Szkoda, żeby się porysował. Czy wiecie, że dostępne jest całe stado akcesoriów do kubków termicznych? Etui, zaparzacze, podkładki… I jak nie jesteśmy za tym aby się zbroić w gadżety po same uszy, tak urzekła nas korkowa podkładka pod kubek

podkładka pod kubek termiczny

Nie dość, że zabezpieczy przed zarysowaniem najbardziej na to podatną część naszego kubka czyli denko, uchroni przed głośnym „stuk”!, przy odkładaniu to do tego jest… notesikiem! Podkładka zawiera 60 czystych, białych karteczek na notatki. Przyznacie, że bardzo przydatna sprawa? Co się jeszcze wam przyda? Myjka do kubków termicznych. To nie mus, ale dzięki swojej konstrukcji naprawdę wiele ułatwia, jeżeli chodzi o dotarcie do wszelkich zakamarków kubka termicznego.

myjka do kubka termicznego

Kubki termiczne z napisami

Raczej potrzebujecie kubka termicznego do noszenia w ręce, a do tego nie przepadacie pić ze stalowych kubków? Wtedy rozważcie kubek termiczny ceramiczny. Dzięki podwójnym ściankom trzyma temperaturę, a nie parzy w dłonie. Wiele kawiarni idzie już z duchem eko i oferuje zniżki, gdy przyjdzie się do baristy z własnym kubeczkiem. Póki co w kosmos się nie wyprowadzamy więc o planetę ziemia warto zadbać. Gdy mowa o kubkach ceramicznych jest mnóstwo ciekawych wzorów. Co powiecie na kubek termiczny z napisem… z napisem który sami tam umieścić? Otóż kubek ma matową powierzchnię szkolnej tablicy – możecie kredą zapisać tam śmieszną notkę lub po prostu podpisać kubek aby nikt się Wam do niego nie „przypiął”;-)

termokubek kreda
kubek termiczny

Chcieli byście jednak oznaczyć kubek trwale? Lub dac go komuś na prezent i chcecie aby był dedykowany danej osobie? Wiele firm oferuje grawerowanie laserowe na kubkach termicznych. Wybierasz kubek, wybierasz opcję graweru, wpisujesz treść napisu do umieszczenia i oczekujesz na unikalny termokubek jakiego nie ma nikt.

Czy macie już kubek termiczny?  Polecacie jakiś konkretny? dajcie znać w komentarzach.

Pojemniki i kosze na zabawki – przegląd najciekawszych

Z zasady, dzieciaki nie należą do minimalistów 😉 Bywa, że dziecięcy dobytek wysypuje się z wszystkich szaf, nie mieści na półkach, jest dosłownie WSZĘDZIE. Czasami człowiek przestaje się dziwić, że dziecko ma problemy w utrzymaniu porządku, gdy przytłacza je nadmiar. W czym trzymać zabawki? Jakie pojemniki na zabawki są najlepsze? Zapraszamy na szybki przegląd po […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kubki termiczne – do szkoły i nie tylko

Nie samymi zabawkami i mebelkami żyje dziecko i jego opiekun. Dlatego też dzisiaj, dla odmiany, inspirując się niską temperaturą i generalnie niesprzyjającą aurą za oknem postanowiliśmy wziąć na tapetę… termosy i kubki termiczne. Nic tak nie rozgrzewa jak ciepły napój który można popijać cały dzień, aż się wszystko w człowieku cieszy na samą myśl o […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Jakie klocki drewniane dla dziecka?

Klocki drewniane to taki klasyk 🙂 Mają w sobie niezaprzeczalny urok i coś, co sprawia, że są ponadczasowe. Dla wielu z nas, zabawki drewniane to wspomnienia z dzieciństwa. To od nich zaczynają się wielkie przygody małych budowniczych. Zanim maluchy przejdą na klocki Lego, przeważnie mają za sobą etap konstruowania budowli z klocków drewnianych. Obłe, bezpieczne […]

Możliwość komentowania została wyłączona.