Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Jakie prezenty kupujemy na święta?

Gdy na wszelkich kanałach radiowych zacznie rozbrzmiewać kultowe “Last Christmas” zespołu Wham, jest to znak, że wkrótce lwią część społeczeństwa pochłonie świąteczna gorączka zakupów znana też pod nazwą prezentowe szaleństwo. Wspomniane zakupowe szaleństwo znane jest z tego, że dopada nawet najbardziej odpornych, którzy zarzekają się, że w tym roku nic nie kupują a łamią się na kilka dni przed świętami.

Jakie prezenty ludzie kupują na święta?

Znak rozpoznawczy osoby którą nagle ogarnął świąteczny szał zakupowy to błędny wzrok, rozwiane poły płaszcza i świąteczny papier pakunkowy wystający z toreb.Jak zapewne zauważyliście świat się zmienia, zmiany mogą dotyczyć również tendencji zakupowych związanych ze świętami. Wraz z grupą ePrezenty postanowiliśmy sprawdzić co ludzie kupują na święta i czym są podyktowane wybory prezentów i przeprowadziliśmy badanie w formie ankiety. Ciekawi co ludzie kupują na święta i dla kogo? startujemy!

Kto kupuje prezenty na święta? I gdzie je kupuje?

Jak pokazują wyniki naszej ankiety zdecydowany prym wiodą kobiety! Niemal 94 % osób kupujących prezenty, które wzięły udział w ankiecie to kobiety. Zaradne panie dbają aby nikt nie czuł się pominięty. Nasze badanie ujawniło, że najsilniejszą grupą zajmującą się kupowaniem prezentów, są ludzie w przedziale wiekowym 25-34 lata –  właśnie w tej grupie wiekowej mieści się niemal 68% ankietowanych. Ciekawą kwestią jest też to ilu osobom ankietowani zamierzają kupić prezenty świąteczne. Tutaj odpowiedzi były bardzo zróżnicowane i dosyć mocno “rozstrzelone”. Najwięcej czyli 15,9 % ankietowanych przyznało, że podarunki dostanie od nich 10 osób, na kolejnej pozycji uplasowało się 5 osób do obdarowania – jak wyjawiło niemal 13 % ankietowanych. A gdzie ludzie kupują prezenty na święta? Na prowadzenie wysunęły się sklepy internetowe. Przemawiać za tym mogą konkurencyjne ceny, oraz wygoda zakupów bez wychodzenia z domu kiedy mało kto posiada nadwyżki czasu.

Ile ludzie wydają na prezenty?

Trzeba przyznać, że kupowanie prezentów angażuje zasoby naszego portfela, czasami dosyć mocno. Niektórzy mają z tego powodu wyrzuty sumienia, ale można się usprawiedliwiać, że to jedyny taki czas w roku, oraz, że gospodarka Was potrzebuje!  Postanowiliśmy zapytać jak u naszych ankietowanych przedstawia się łączny budżet prezentowy planowany na tegoroczne święta. Niemal 44 % naszych ankietowanych przeznaczy na ten cel maksymalnie 500 złotych. Z kolei 29,2 % osób daje sobie większe widełki i przeznacza  na kupowanie podarunków kwotę do 1000zł. Około 20 % nie ma określonego budżetu prezentowego. Jakie prezenty kupują na święta? Wychodzi na to, że adresatami większości prezentów świątecznych będą dzieciaki: niemal 73% ankietowanych ma zamiar zakupić zabawki i gry. Na kolejnej pozycji uplasowały się akcesoria odzieżowe, później biżuteria. Okazuje się, że większość badanych, zastanawiając się nad zakupem prezentów orientuje się co dana osoba chciała by dostać.

Personalizowane prezenty –  tak czy nie?

Komu badani kupują prezenty na święta? Przede wszystkim rodzinie oraz partnerowi/partnerce, oraz dzieciakom. Jak pokazało badanie ponad połowa osób biorących udział w ankiecie(niemal 58% ) przyznała, że interesują je prezenty personalizowane czyli takie z osobistą dedykacją dla konkretnej osoby.  Na co badani zwracają uwagę, jeżeli chodzi o kupno prezentów? Być może czasy nieprzydatnych klamotów przechodzą już do lamusa. Otóż jak wykazała ankieta najwięcej osób zwraca uwagę na to, aby prezent był praktyczny. Kolejnym aspektem który ma znaczenie jest cena. Trzecim czynnikiem który zebrał najwięcej odpowiedzi była wspomniana już personalizacja produktu – tak, aby nie był to zwykły gadżet tylko gadżet stworzony z myślą o konkretnej osobie.

Dokładniejsze tendencje możecie sprawdzić przeglądając powyższe infografiki. Odnaleźliście w tych tendencjach siebie?

Balony na 40 urodziny – na nowy etap w życiu

Mówi się, że 40 urodziny to bardzo ważne wydarzenie. Bardzo często traktowane jest jako nowy etap w życiu każdego 40-latka. Bez wątpienia nie wymigasz się od zorganizowania hucznej imprezy! Aby jednak w należyty sposób wejść w ten magiczny wiek warto zaopatrzyć się w okolicznościowe dekoracje. W tej roli znakomicie sprawdzą się balony na 40 urodziny. […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Balony urodzinowe dla każdego

Kolorowe, foliowe, lateksowe, napełnione powietrzem lub unoszącym je helem – to muszą być balony! To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych dekoracji, jaka króluje na imprezach. Wybierając nasze balony urodzinowe zyskasz także te najciekawsze i najbardziej zaskakujące! Znajdziesz tutaj dekoracje w dużej różnorodności wzorów, rozmiarów, kształtów i kolorów. Jeśli więc planujesz zorganizowanie imprezy urodzinowej to koniecznie sprawdź […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Balony literki – personalizowane przyjęcie

Balony foliowe swoim niepowtarzalnym wyglądem i metalicznym połyskiem dają dużo radości wszystkim zaproszonym gościom. I nie ma w tym nic dziwnego, że tak często królują na naszych przyjęciach. Różnorodność okazji można tutaj wymieniać bez końca – urodziny, chrzest komunia, ślub, baby shower, czy wieczór panieński… a to jeszcze nie koniec! Wszystko zależy od nas samych […]

Możliwość komentowania została wyłączona.