Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Jaki jeździk dla rocznego dziecka?

Maluch rośnie jak na drożdżach i wreszcie przychodzi czas na limuzynę inną niż wózek – jeździk! Sposób aby rozwijać mięśnie, szybko się przemieszczać i przede wszystkim dobrze się bawić. Gdy mowa o jeździkach dla dzieci znajdziecie modele inspirowane postaciami z bajek, wyposażone w melodyjki lub takie bardziej litościwe dla ucha domowników 😉 Zapraszamy na mały przegląd godnych uwagi jeździdełek dla dzieci

Na co zwrócić uwagę wybierając jeździdełko?

Większość jeździdełek sugerowana jest dla dzieci w wieku 1-3 lata. Wiele z nich na początku pełni funkcję chodzika lub chodzika pchacza, stąd warto zwrócić uwagę na stabilność i wagę. Idealny jeździk dla dziecka nie może być ani za ciężki, ani za lekki.  Sprawdź czy produkt nie ma małych elementów które ciekawski szkrab mógłby łatwo zdemontować. Wygląd takiego sprzętu to sprawa drugorzędna. Niektórzy rodzice( a częściej dziadkowie)stawiają na jeździki naszpikowane światełkami i muzyką –  jest to kwestia indywidualnych upodobań. Część jeżdzików wyposażona jest w bogatą treść edukacyjną, gdzie miłe dla ucha piosenki nauczą dzieciaki kolorów, alfabetu czy magicznych słówek takich jak „proszę”, „dziękuję” czy „przepraszam”.

Zabawa na jeździdełku wzmacnia mięśnie nóg dziecka i ćwiczy jego koordynację, natomiast nigdy nie przymuszaj dziecka do jezdzika –  niektóre dzieciaki potrzebują więcej czasu, aby się do niego przekonać.

Bez wątpienia na uwagę zasługują jeździki-zwierzaki, poznaliście już krówkę Moobert? Zobaczcie:

jezdzik krowka

Krówka nie jest tania niestety, natomiast zdecydowanie broni się ciekawym pomysłem a przede wszystkim jakością wykonania. Krówka jest stabilna i zwrotna, posiada szerokie, wygodne siedzisko. Nóżki oraz uchwyty do trzymania wykonane są z wysokiej jakości drewna. Krówka będzie towarzyszyć dziecku do czasu aż przekroczy ono wagę 20 kilogramów, jest więc szansa, że zostaną przyjaciółmi na dłuższy czas.

Stylowe jeździki retro – dla chłopca i dla dziewczynki

jezdzidełko dla dziewczynki

Na widok tych jeździków rozbłysną oczy nie tylko dzieciaków, ale przede wszystkim rodziców. Jeździki te zachwycają nie tylko jakością wykonania ale i nietypowym stylem nawiązującym do retro. Karoseria wykonana jest z prawdziwej blachy(!) , która jest odporna na zarysowania. Koła są gumowane, a przednia oś skrętna. Szeroki rozstaw kółek sprawia, że mimo zwrotności, jeździdełko jest bardzo stabilne. Różowy jeździk dla stylowej królewny

Spodobał Wam się jeździk w tej stylistyce? Jest też mnóstwo modeli w kolorystyce dla chłopców a także fantastyczny wóz strażacki!

jezdzidełko wóz strażacki

Nie potrzebujecie aż tak wymyślnych jezdzików? Spokojnie, klasyki gatunku tez jest całe mnóstwo. Bardzo dobrze spisują się jeździki marki Chicco – plastik z którego zostały wykonane jest bardzo trwały i wytrzyma wiele. Dodatkową atrakcją jest klakson.

jezdzik chicco

Powyżej prezentowane jezdzidełko Chicco dostępne jest również w wersji kolorystycznej dla dziewczynek

Jaki jeździk dla rocznego dziecka?

Maluch rośnie jak na drożdżach i wreszcie przychodzi czas na limuzynę inną niż wózek – jeździk! Sposób aby rozwijać mięśnie, szybko się przemieszczać i przede wszystkim dobrze się bawić. Gdy mowa o jeździkach dla dzieci znajdziecie modele inspirowane postaciami z bajek, wyposażone w melodyjki lub takie bardziej litościwe dla ucha domowników 😉 Zapraszamy na mały […]

Możliwość komentowania została wyłączona.