Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Jaki jeździk dla dziecka? Przegląd

Pierwszy pojazd w życiu każdego malucha to rzecz jasna wózek. Wkrótce przychodzi czas na jeździk!  I jak to bywa w branży zabawkowej, czeka ja Was istny jeździdełkowy zawrót głowy. Plastikowe, drewniane, metalowe, z dźwiękami, bez dźwięków, ze światełkami i bez, z funkcją sortera, z dołączanymi płozami… Jest tego trochę.

Jezdzik dla rocznego dziecka czy dla młodszego?

Od jakiego wieku maluszek może szaleć na jezdziku? Przeważnie są projektowane dla dzieciaków w wieku 1 rok – 3 lata, ale producenci wprowadzają liczne udogodnienia dzięki którym z jezdzików mogą korzystać dzieci młodsze, a nawet takie jezdziki które dzięki odpowiednim przeróbkom będą rosły wraz z dzieckiem. Takim wielofunkcyjnym jezdzikiem z pewnością jest jezdzik  Chicco.  Kierowany jest dla maluszków już od 9 miesiąca życia.

Aby  dostosować jeździdełko do najmłodszych użytkowników montuje się barierkę bezpieczeństwa, pasy bezpieczeństwa a na podstawę zakłada się bujak. Z tyłu oparcia jest wygodna rączka – dzięki niej wprawiający się w sztuce chodzenia maluch będzie mógł się wygodnie wesprzeć i używać jezdzika jako pchacza. Możliwy jest również montaż długiej rączki dla rodzica który póki co będzie sterował pojazdem dbając o bezpieczeństwo szkraba.  Jezdzik ten rośnie wraz z dzieckiem – po odłączeniu barierek, uchwytów będzie towarzyszem szaleństw aktywnego 3 latka. Dodatkowe atuty są takie, że pod siedziskiem jest schowek, a panel dźwiękowy w kierownicy jest wyjmowalny – może służyć jako odrębna zabawka. Jeździk Chicco tani nie jest ale to swojego rodzaju inwestycja. Plastik jest bardzo solidny, a sama zabawka starczy na kilka lat szaleństw… i są duże szanse, że poszaleją na nim i kolejne dzieciaki. W naszej ocenie produkt jest fantastyczny. Takie 4 w 1.

Nieco zbliżone funkcje przebudowy posiada też to różowe jeździdełko

Ciekawą propozycją dla dzieci w wieku od roczku do 3 lat będzie Jeździk lokomotywa Smily Play. Co w niej takiego fajnego? Dzieci kochają ciuchcie, to jedno. Ciuchcia wyposażona jest w mnóstwo efektów dźwiękowych(spokojnie, nie są mordercze dla ucha;-) ), a także wypowiada zdania w języku polskim.

Do tego wygodny uchwyt, obracane kółka, okienka z wesołymi buziami, pianinko i możliwość odpięcia wagonika. Jest to ciekawy, godny polecenia produkt w całkiem rozsądnej cenie.  Jedzik dostępny jest również w wersji dla dziewczynek.

Drewniane jezdziki dla dzieci

Drewniane jezdziki dziecięce doskonale trafiają w gusta osób opowiadajacych się za tradycją, jak i tych którzy dbając o środowisko naturalne starają się nie kupować rzeczy wykonanych z plastiku.

Taki jeździk ciuchcia jest urozmaicony o funkcję sortera – gdy maluch akurat nie śmiga na nim, może oddać się swoistej łamigłówce jaką jest dla takiego szkraba wrzucanie klocków w odpowiedniego kształtu otwory.  Ten.ezdzik jest już kierowany dla maluchów w wieku od 1,5 roku. Koła również są drewniane, ale dla bezpieczeństwa i lepszej przyczepności pokryto je gumą.

Wśród drewnianych jezdzików znajdziecie równiez taką klasyczną propozycję wykonaną z wysokiej jakości drewna. To w zasadzie bardziej rowerek niż jezdzik. Coprawda producent informuje, że zabawka jest dla maluszków od 12 miesiaca życia ale rekomendowalibyśmy ją dla nieco starszych. Co ważne taki drewniany jezdzik może być świetnym wstępem do późniejszej nauki jazdy na rowerze.

A wy za jakimi jezdzikami obstajecie? Drewniane czy plastikowe?

Książki dla dzieci – ciekawe opowieści

Nie od dziś wiadomo, że czytanie maluchom uczy, pobudza wyobraźnię oraz rozwija, przy czym poszerza zakres słownictwa oraz wspomaga naukę ortografii i gramatyki już od najmłodszych lat. Jednak książeczki dla dzieci muszą być ciekawe i kolorowe, aby zainteresowały małą pociechę, która choć na chwilę będzie mogła usiąść i przenieść się w zaczarowany świat bajki. Kolorowe […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Urządzamy piłkarski pokój dla chłopca

Aranżacja pokoju dla dziecka to niełatwe zadanie. Dzieciaki mają swoje zdanie oraz swoje upodobania, które niekoniecznie pokrywają się w wizją rodziców na temat wystroju pokoju dziecięcego. Chcecie zapunktować u swojego dziecka? Koniecznie w aranżowaniu wnętrza uwzględnijcie jego zainteresowania. W dzisiejszym wpisie pomożemy Wam fajnie urządzić pokój dla fana piłki nożnej. Piłkarski pokój dla chłopca Od […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Jak nauczyć dziecko alfabetu? Gry i zabawki do nauki literek

Większość z nas już zapewne nie pamięta odczuć związanych z nauką czytania, wydaje się to tak naturalne. Gdzieś w pamięci majaczy moment poznawania literek, ale przeważnie już nie pamiętamy o odczuciach jakie wtedy kołatały się nam po głowie.  Nauka czytania to chyba największe wyzwanie jakie stoi przed dzieckiem, gdy chodzi o edukację. Umiejętność rozszyfrowywania liter […]

Możliwość komentowania została wyłączona.