Blog o prezentach - PrezentowyBlog.pl

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?

Zanim nadejdzie wiekopomna chwila czyli pierwsze samodzielne udanie się latorośli na nocnik, zwieńczone sukcesem trzeba będzie nieco potrenować. Korzystanie z nocnika to dla dziecka pewna niezależność i zarazem skok w kolejny etap rozwoju. Pamiętaj, że każdy maluch jest inny. Jedne dzieciaki szybko pojmują o co chodzi, inne muszą potrenować: i odpieluchowywanie i Twoją cierpliwość.

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?

Przede wszystkim daj maluchowi zapoznać się z tym przedziwnym dla niego sprzętem, jakim jest nocnik. Rynek obfituje w różnego rodzaju nocniki które mają za cel pomóc maluszkowi sztukę załatwiania się na nocnik. Po wstępnym zapoznaniu nagradzaj dziecko za siadanie na nocnik, nawet jeśli cel docelowy nie został osiągnięty. Gdy wreszcie uda się zrobić siku, eksplozja radości jest zalecana! Warto nagrodzić malucha czymś drobnym, np. naklejką i głośno chwalić. Rodzice świętując sukces mogą odkorkować szampana 😉

Trening czystości,  czyli nauka siadania na nocnik – w jakim wieku?

Kiedy na nocnik to indywidualna kwestia każdego dziecka. Jeżeli maluch interesuje się toaletą, tym do czego ona służy, próbuje Was naśladować, zaczyna sygnalizować potrzeby fizjologiczne, oraz odnosisz wrażenie, ze potrafi już kontrolować potrzeby fizjologiczne, to znak, ze być może czas już aby w codzienną rutynę wkroczyła nauka sikania na nocnik.

Jaki nocnik dla dziecka?

Jak wybrać nocnik nad nocnikami? Do wyboru macie nocniki tradycyjne, z wyjmowanym wkładem który ułatwi czyszczenie np nocnik Baeba  , nocniki kształtem przypominające „dorosłą” muszlę klozetową idealne dla ambitnych maluchów (jest nawet spłuczka!) lub nocniki interaktywne. Na czym polega owa interaktywność nocnika? Otóż nocnik, taki jak ten nocnik Fisher Price  nagradza malucha za skorzystanie z nocnika, zabawnymi dźwiękami lub piosenką. Nocnik grający czy nie, to już kwestia upodobań rodziców.  Nocnik dla chłopca może być wyposażony w specjalną nakładkę ochronną. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jaki nocnik dla dziecka kupić.

Nauka sikania na nocnik - przykładowy nocnik dla dziewczynki

Nocnik dla dziewczynki może być w kolorze różowym

Na co zwrócić uwagę kupując nocnik dla dziecka.

Niezależnie od tego czy interesują Was modele klasyczne, czy dźwiękowe warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Aby nauka siusiania na nocnik odbywała się gładko, nocnik powinien mieć antypoślizgową podkładkę, jak przykładowo ten nocnik dla dziecka aby nie przesuwał się zapewniając maluchowi poczucie stabilizacji.  Co jest jeszcze ważne? Wygoda przede wszystkim. Jako, ze maluch może spędzić na nocniku trochę czasu warto aby nocnik był wygodny i bezpieczny. Rodzice rekomendują nocniki z oparciem,  ponieważ są wygodne i zabezpieczają maluszka przed ewentualnym upadkiem gdy dziecko zbyt mocno przechyli się w tył.

Nauka siadania na nocnik – pomocnicy

Im przyjemniej będą się maluchowi kojarzyły wizyty na nocniku, tym chętniej będzie z niego korzystać. Co może w tym pomóc? Strona wizualna jest tutaj ważna, warto aby nocnik po prostu podobał się malcowi. Pomaga w tym przyjemna kolorystyka, czy uśmiechnięta buzia tak jak w tym popularnym nocniku Fisher Price . Gdy nocnik się znudzi, warto go wspólnie z dzieckiem udekorować np. zdobytymi za dobre zachowanie naklejkami. Niezastąpionym pomocnikiem gdy nauka korzystania z nocnika jest w toku może okazać się ulubiona maskotka 🙂 Pokaż dziecku, jak jego miś załatwia się do nocniczka, a potem poproś aby sam maluch uczył misiaczka sztuki załatwiania się do nocnika. Nauka z pluszowym przyjacielem jest bardzo efektywna.

Nocnik turystyczny i nocnik jednorazowy

Któż inny wie lepiej niż rodzic, że warto być przygotowanym na każdą ewentualność? Impreza, wyjazd, dostęp do nocnika ograniczony? W takim wypadku z pomocą przyjdzie nocnik jednorazowy  . Nie zajmuje wiele miejsca w torebce, a zdarzają się sytuacje gdy ten jednorazowy sprzęt staje się tronem na miarę złota. Przed Wami wyjazd lub codzienna eskapada a nie chcecie aby nauka nocnikowania poszła w las? W takim wypadku, nieocenionym gadżetem staje się nocnik turystyczny. Dodatkową zaletą takiego sprzętu jest to, że równocześnie  jest to nakładka na wc

To co? Gotowi aby pożegnać pieluchy?

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?

Zanim nadejdzie wiekopomna chwila czyli pierwsze samodzielne udanie się latorośli na nocnik, zwieńczone sukcesem trzeba będzie nieco potrenować. Korzystanie z nocnika to dla dziecka pewna niezależność i zarazem skok w kolejny etap rozwoju. Pamiętaj, że każdy maluch jest inny. Jedne dzieciaki szybko pojmują o co chodzi, inne muszą potrenować: i odpieluchowywanie i Twoją cierpliwość. Jak […]

Możliwość komentowania została wyłączona.